Mali STEM-ovac danas, veliki znanstvenik sutra

Mali STEM-ovac danas, veliki znanstvenik sutra“ u skupini „MRAVIĆI“ u Područnom odjeljenju Radovan

Provođenje projekta „Mali STEM-ovac danas, veliki znanstvenik sutra“ održano je i skupini „MRAVIĆI“ u Područnom odjeljenju u Radovanu.

Kroz mjesec listopad i studeni odrađene su sljedeće radionice:

1. Kapanje i Čarobno mlijeko u kojoj su se djeca naučila koristiti kapaljku te su se na zabavan način upoznali sa svojstvima mliječne masti i deterdženta za pranje suđa.

2. Magneti i čarobni balon u kojoj su se djeca tijekom izvođenja aktivnosti upoznala s djelovanjem magneta i statičkim elektricitetom.

3. Penjem se u kojoj su se djeca tijekom izvođenja aktivnosti upoznala sa svojstvom vode koju nazivamo kapilarnost.

4. Mi robot tijekom koje su se djeca upoznala s različitim načinima upravljanja robotom kao što su:

1. upravljanje crtanjem putanje

2. upravljanje korištenjem žiroskopa

3. klasično daljinsko upravljanje (naprijed – natrag, lijevo – desno)

5. Cody Roby i ljudski robot u kojoj su se djeca tijekom izvođenja aktivnosti upoznala sa naredbama i programom kroz korištenje jednostavnih naredbi za naprijed, te okret u lijevo i okret u desno.

Kako je provođenje radionica izgledalo i kako su naši mališani spretni, precizni i marljivi možete pogledati na videu kojem možete pristupiti putem priložene poveznice https://youtu.be/MUIOEaDESUw.

Radujemo se daljnjoj suradnji!