Tradicionalna Kestenijada u našem vrtiću

Svakodnevni upiti djece „Kada ćemo peći kestene u vrtiću“ i boje jeseni pozvali su nas da i ove godine organiziramo malu jesensku svečanost u našem vrtiću.

Tako smo danas, 20.10.2021., u lijepoj i sunčanoj srijedi djeci priredili niz događanja na našem dvorištu.
Zbog mjera uzrokovanih COVID-om 19 ove godine nismo to mogli napraviti u suradnji s roditeljima u popodnevnim satima kao ranijih godina.
U goste nam je došao ivanečki župnik, vlč. Kristijan Stojko, kojeg smo dočekali pjesmom i plesom, a nakon kratkog programa, župnik Kristijan nas je blagoslovio, a molitvom smo zahvalili na blagodatima jeseni. Nakon toga župnik je blagoslovio darove jeseni: kruh, peciva, jabuke, jesensko voće i povrće koje smo i blagovali.

Dvorištem se širio miris kestena kojeg je pripremio naš domar Vlado, a djeca su s nestrpljenjem iščekivala vruće zalogajčiće. Veselo druženje nastavljeno je sve do ručka.