Postupanje tijekom vrućina

Djelatnici vrtića pozorno prate na dnevnoj razini vanjske temperature i temperature unutar prostorija vrtića, osobito soba dnevnog boravka u kojima borave djeca. Sobe u kojima borave djeca tijekom vrućih dana opremljene su klima uređajima, koji se koriste adekvatno, u skladu s uputama o primjerenoj sobnoj temperaturi, uzimajući u obzir i vanjsku temperaturu.
Sukladno preporukama, djeca ne borave na dvorištu u vrijeme kada su dnevne temperature izrazito visoke, a kada borave vani, borave u sjenovitim područjima dvorišta kojih je naš vrtić prepun. Također, pazi se da djeca nose zaštite u vidu kreme za sunčanje, kapa-šilterica, šeširića i sl., a odgojitelji vode računa o dovoljnom unosu tekuće vode kod djece.
Svi djelatnici vrtića upoznati su s Protokolom o postupanju i preporukama za zaštitu od vrućine te postupaju u skladu s njim. Protokol možete preuzeti klikom na link i u potpunosti pročitati ovdje: PROTOKOL O POSTUPANJU I PREPORUKE ZA ZAŠTITU OD VRUĆINE

Scroll to Top