Mali STEM-ovac danas, veliki znanstvenik sutra

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Tijekom mjeseca ožujka, travnja i svibnja djeca Dječjeg vrtića „Ivančice“ Ivanec sudjelovala su završnim radionicama projekta „Mali STEM-ovac danas, veliki znanstvenik sutra“.

Djeca su sudjelovala u sljedećim radionicama:

 

1. Xiaomi Mi robot builder

Tijekom ove radionice djeca su se upoznala s različitim načinima upravljanja robotom kao što su:
a) upravljanje crtanjem putanje
b) upravljanje korištenjem žiroskopa
c) klasično daljinsko upravljanje (naprijed – natrag, lijevo – desno)
Uz to djeca su učila voziti robot na stazi u obliku kružnog toka.
Tijek radionice možete pogledati klikom na priloženu poveznicu.[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=71MdhfEJmEs&feature=youtu.be”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

2. Origami

Origami je japanska tehnika savijanja papira. Preporuča se da se uvede u rad s djecom već u dobi od 4 ili 5 godina. Tijekom provedenih radionica djeca su razvijala finu motoriku, koordinaciju pokreta, prostorno i kreativno razmišljanje te su naučila da trebaju biti strpljiva i ustrajana.

Tijek radionice možete pogledati klikom na priloženu poveznicu.

[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=Lg5JVbMTzF0&feature=youtu.be”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

3. Gorim ne gorim

Tijekom aktivnosti provedenih ovom radionicom djeca su naučila da je za gorenje svijeće potreban kisik. Sudjelovanjem u izvođenju aktivnosti djeca su uvježbavala preciznost i ravnotežu (ulijevanje vode u čašu do zadane oznake, nošenje vode u čaši). Kroz radionicu djeca su razvijala sposobnost opažanja (svijeća se gasi kada ju poklopimo čašom, visina vode u tanjuriću koji je izvan čaše se snižava, a na području koji je ispod čaše povisuje), koordinaciju oko – ruka (crtanje viđenog), logičko – matematičke vještine (boje, oblik, odnosi veličina, promjene volumena), logičko razmišljanje i zaključivanje.

 

4. Duga

Za kraj projekta djeca su sudjelovala u izvedbi pokusa pod nazivom Duga tijekom kojeg su vježbala preciznost (mjerenje zadane količine čvrste tvari pomoću žličice i zadane količine tekućine pomoću čaše), logičko – matematičke vještine (mjerne oznake na čaši, boje), logičko razmišljanje i zaključivanje.

Tijek radionica Gorim ne gorim i Duga možete pogledati na klikom na priloženu poveznicu.[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=wIe4L1oUrc8&feature=youtu.be”][vc_column_text]Na završnim radionicama djeci, odgojiteljicama i ravnateljici voditelji radionica i projekta dodijelili su diplome za sudjelovanje u projektu. Voditelji projekta zahvaljuju ravnateljici vrtića Mileni Golubić, odgojiteljicama i djeci odgojnih skupina „Jagodice“, „Pužići“, „Tratinčice“ i „Sovice“ na danoj mogućnosti i suradnji u provedbi projekta.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Scroll to Top