DANI KRUHA – DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

[vc_row][vc_column][vc_column_text]U našem  vrtiću,svake godine, pa tako i ove,obilježavamo Dane kruha – dane zahvalnosti za plodove zemlje.

Kroz razne aktivnosti u protekla dva tjedna, cilj nam je bio upoznati djecu s nastajanjem kruha(od zrna do kruha), približiti im blagovanje kruha i narodne običaje, ukazati na važnost zdrave prehrane, razvoj spretnosti i kreativnosti te razvoj fine motorike kroz aktivnosti miješanja i oblikovanja tijesta.

 

U aktivnostima,koje su odgojitelji pripremili za djecu, sudjelovale su sve odgojne skupine u vrtiću. Djeca su se upoznala s procesom nastajanja kruha,od kojeg sve brašna mogu ispeći kruh,bili u polju gdje rastu žitarice, posjetili su Friščičev mlin, posjetili pekaru, crtali, pjevali, plesali, glumili…

 

U petak, 21.10.2022. održali smo završnu jesensku svečanost zahvalnosti za plodove zemlje.

U goste nam je stigao i župnik naše župe, vlč. Tihomir Kosec koji nam je blagoslovio plodove jeseni.

Za bogat jesenski stol pobrinuli su se naši dragi roditelji koji su ispekli puno slasnih kolačića i kruha .

Djeca su pripremila kratak program sa pjesmom, plesom i stihovima nakon čega su blagovali sve što su donijeli.

 

U isto vrijeme, dvorištem se širio miris slasnih pečenih kestena koji je za djecu pripremio naš domar, striček Vlado.[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][dt_photos_jgrid target_height=”360″ number=”25″ category=”dani-kruha-2022″][/vc_column][/vc_row]

Scroll to Top